ENERGETIKA

Završena manifestacija Festival obnovljivih izvora energije srednjih škola BiH

Na zavrsnu manifestaciju prijavljena su 23 prakticna rada u tri kategorije: obnovljivi izvori energije, LED tehnologija i energetska efikasnost.

Nakon strucnog ocjenjivanja od strane 6-clanog zirija nagrade su osvojili ucenici iz svih 6 skola ucesnica. Najvise uspjeha imali su ucenici domacina JU MS Elektrotehnicka skola Tuzla. Ni ostale skole iz Ugljevika, Zvornika, Brckog, Orasja i Kalesije nisu zaostajale u izradi prakticnih radova.

Festival je implementirala RA Nerda uz podrsku americke ambasade.
U sklopu Festivala je odrzan i seminar za nastavnike ''Primjeri dobre prakse u Tuzlanskom kantonu'', Dani otvorenih vrata elektrotehnicke skole za ucenike zavrsnog razreda osnovnih skola, a za maturante je priredjeno predstavljanje masinskog, elektrotehnickog fakulteta Univerziteta u Tuzli, Visoka skola CMS Tuzla i Empirica Tuzla.